Hakkında

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, 1993–1994 öğretim yılında kurulmuş olup şu anda 8 farklı Bölümde eğitim öğretime devam etmektedir. Fakültemizdeki bölümler; İnşaat, Makine, Elektrik-Elektronik, Bilgisayar, Maden, Malzeme Bilimi, Endüstri ve Jeoloji Mühendislikleridir.

Bölümlerimiz Bologna Sürecine uygun eğitim müfredatını Avrupa Kredi Transfer Sistemi kapsamında sunmaktadır. Öğrencilerimize bölgesel sanayinin ihtiyaçlarını karşılayacak nitelikte, inovasyona dönük, empati yeteneği kazanımlı ve sosyal sorumluluk bilincinde eğitim-öğretim verilmektedir. Fakültemiz yeterli laboratuvar, derslik ve sosyal alan altyapısına sahip olup 8 Bölüm için 17 farklı ülke ile 73 kadar uluslararası anlaşmayı öğrenci ve personelinin hareketliliğine sunmaktadır. Ayrıca fakültemizde “çift ana dal” ve “yan dal” yapma imkanları bulunmakta olup başarılı öğrencilerimiz aynı anda iki farklı bölüm diploması alabilmektedirler.

Fakültemizde kurulmuş olan Sosyal ve Teknik Girişimcilik Kurulları, öğrencilerimizin proje bazlı çalışmalarını destekleyerek onları günümüz girişimci düşünce seviyesine ulaştırmaktadır. Fakültemiz bu kapsamda oluşturduğu altyapı ile ülkemizde bir ilkin de öncüsüdür. 

Son Güncelleme Tarihi: