Fakültemiz Careıfy Takımı Öğrencileri Teknofest İzmir’de 3.lük Elde Etti!

Fakültemiz Careıfy Takımı Öğrencileri Teknofest İzmir’de 3.lük Elde Etti!

FAKÜLTEMİZ CAREIFY Takımı Öğrencileri TEKNOFEST İzmir’de 3.lük Elde Etti!

Çiğli 3. Ana Jet Üssü'nde gerçekleştirilen TEKNOFEST İzmir'de Sağlık ve İyi Yaşam Teknolojileri yarışmasında üniversitemizi temsil eden CAREIFY takımımız Take Off Ön Etkinlik Tohum Öncesi kategorisinde 3. olarak DPÜ'nün TEKNOFEST başarılarına bir yenisini daha ekledi.

Fakültemiz öğrencilerinden oluşan CAREIFY takımı 27 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında EKNOFEST İzmir’deki Sağlık ve İyi Yaşam Teknolojileri yarışmasının Take Off Ön Etkinlik Tohum Öncesi kategorisinde 3. oldu.

Elde edilen başarı hakkında konuşan fakültemiz Bilgisayar Mühendisliği bölümü öğrencisi ve CAREIFY Takım Kaptanı Beyza Zengin “Bizler bu yıl ekip olarak ilk kez bir girişim yarışmasına katılarak, Sağlık ve İyi Yaşam Teknolojileri Kategorisi’nde insanların daha bilinçli ve kendileri için en uygun kişisel bakımları yapabilmesi adına geliştirdiğimiz mobil uygulamamızla yarışmaya hak kazandık. Beş gün boyunca girişimimizi sergileyip ürünümüzü jüriler önünde sunarak üçüncülük elde ettik. Sonuçtan ve aldığımız geri bildirimlerden oldukça mutluyuz, çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz” dedi.

REKTÖRÜMÜZ PROF. DR. KIZILTOPRAK ve DEKANIMIZ PROF. KARAGÜZEL’DEN TEBRİK MESAJI

Takımımızın başarısını değerlendiren Rektörümüz Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, yayımladığı mesajda "TEKNOFEST İzmir'de yarışan finalist takımımız CAREIFY, Sağlık ve İyi Yaşam Teknolojileri yarışması Take Off Ön Etkinlik Tohum Öncesi kategorisinde 3. oldular. Öğrencilerimizi tebrik eder, 'Tam Bağımsız Türkiye' için başarılarının devamını dilerim" ifadelerini kullandı.

Fakültemiz dekanı Prof. Dr. Cengiz KARAGÜZEL ise üniversitemizin ve fakültemizin başarılarına bir yenisini ekleyen CAREIFY takımına teşekkür ederek “CAREIFY takımını tebrik ediyorum. Fakültemiz öğrencileri TEKNOFEST başarılarına bir yenisini eklediler. Böyle başarıların altına fakültemiz öğrencilerinin imza atıyor olmasından dolayı ayrıca mutlu oluyor, gurur duyuyoruz. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” şeklinde konuştu.

Son Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2023, Pazartesi