Üniversite-sanayi İşbiliği

Üniversite-sanayi İşbiliği

Fakültemiz Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. İskender Işık, İstanbul merkezli Türkiye’nin milli ve yerli Network Kuruluşu olan  Lider Patronlar Birliği’nin 2019 yılı son Olağan Toplantısında Yılın İşadamı seçilen Doğanlar Holding (Doğtaş – Kelebek Mobilya) Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan ile birlikte davetli konuşmacı olarak katıldı. Üniversite - Sanayi işbirliği konusunda etkili bir konuşma yapan Prof. Işık, konunun dünü, bugünü ve geleceği ile ilgili sunumunda özellikle bu konuda her iki tarafın yapması gerekenler ile katma değerli uç ürün bakımından dünyadan örnekler vererek işbirliğinin önemini vurguladı. Tarafların bu anlamda sık sık bir araya gelmelerinin karşılıklı birbirini tanıma ve projeler oluşturmanın öncelikle yapılması gerektiğini, söyledi. Konuşma sonunda Birlik Başkanı Mustafa Karademir konuşmacılara günün anısına plaket takdim etti.

 

Yaklaşık 102 firma sahibi katımımcı üye ve 50 misafirin katıldığı toplantıda Başkan Mustafa Karademir; İstanbul Üniversitesi ile bir Protokollerinin olduğunu, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’de eğer dilerse üretime katkı sunacak bir Protokol yapmayı düşündüklerini ifade etti. Bunun için yakın zamanda Kütahya’ya gelerek Sayın Rektörümüzle görüşmek istediklerini söyledi. Konunun her iki taraf bakımından önemine dikkat çeken Başkan Karademir; neticede hepimiz ülkemiz ve milletimiz için çalışmaktayız. Birlikte çalışarak daha güçlü ve üretken oluruz, hem halkımız hem de ülkemiz kazanır dedi.

 

Yılın İşadamı seçilen Davut Doğan da; bugüne kadar 30’a yakın üniversiteye konuşmacı olarak davet edildim. Öğrencilere tecrübelerimi anlattığını söyleyen Doğan, Davet olursa Kütahya’ya da memnuniyetle gelebileceğini söyledi.      

Son Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2019, Pazartesi