Stajlar Hakkında Duyuru

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Yürütme Kurulu'nun 13.03.2020 tarihli toplantısında Covid-19 pandemisi süreci hakkında aldığı tedbirler gereğince; "5. Madde: Örgün eğitim programlarına devam eden tüm ön lisans ve lisans öğrencileri gibi sağlık, öğretmenlik, fen ve mühendislik programlarından staj, intörnlük ve uygulamalı eğitimleri olan ön lisans ve lisans öğrencilerinin de eğitimlerine ara verilmesine karar verilmiştir." denilmektedir. Bu nedenle, tüm yükseköğretim kurumlarında olduğu gibi Üniversitemiz ve Fakültemizde de staj işlemleri YÖK'ün talimatlarına göre yürütülecektir. (Link için tıklayınız...)

Öte yandan, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Korona Virüsü Komisyonu, Üniversitemizde alınacak önlemler kapsamında; “12. Madde: Örgün eğitim programlarına devam eden tüm ön lisans, lisans, lisansüstü eğitim ile öğretmenlik, fen ve mühendislik programlarından staj ve uygulamalı eğitimlere açıklanacak ileriki bir tarihe kadar ara verilmesine” karar vermiştir. (Link için tıklayınız…)

Bu nedenle, Fakültemizde staj işlemleri, YÖK Başkanlığının ve Üniversitemiz Rektörlüğünün alacağı kararlar doğrultusunda yürütülecek olup, konuyla ilgili gelişmeler olduğunda duyurular web sayfamızdan ilan edilecektir.

Hepinize sağlıklı günler dileriz.
Mühendislik Fakültesi Dekanlığı

07 Nisan 2020, Salı / 868 defa okundu.